O nás

Mateřská škola Havířov - Město U Stromovky 60 je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou statutárním městem Havířov.

Naše mateřská škola byla založena v roce 1958 jako jedna z prvních škol v tomto mladém začínajícím městě. Mateřská škola je dvoupodlažní, v obytném činžovním domě (v nájmu Residomo). V přízemí se nachází jedna třída včetně šatny, lehárny a hygienického zařízení, ředitelna, sborovna, šatna pro personál, jídelna a výdejna. V patře budovy jsou dvě třídy včetně šaten, lehárny a hygienického zařízení a skladu. Nábytek, hračky a pomůcky jsou průběžně obnovovány a doplňovány. Všechny tři třídy jsou běžného typu s celodenním provozem.

Kapacita dětí byla od září 2012 navýšena z 55 na 66 dětí.

Školní jídelna není součásti mateřské školy, strava je zajištěna ze ZŠ a MŠ Havířov - Město Na Nábřeží.

K objektu mateřské školy patří školní zahrada se skluzavkou, pískovištěm a průlezkami. V letních měsících je využíván i přenosný bazén. V dalším období by měla zahrada projít terénními úpravami, úpravou hrací plochy a doplněním nových prvků pro pestřejší vzdělávací nabídku a relaxaci dětí. Měly by tak vzniknout příznivé podmínky pro její maximální využívání ve prospěch klíčových kompetencí dětí předškolního věku a pro naplňování cílů RVP PV, což bude jedním z našich cílů pro další období.

Mateřská škola se nachází v bezprostřední blízkosti lesoparku Stromovka, kde děti mohou pozorovat přírodu, přírodní jevy a naplňovat program zdravého životního stylu.